START       NOCLEGI       AGROTURYSTYKA       HOTELE       KWATERY PRYWATNE       PENSJONATY       POKOJE GOŚCINNE
Hotel Majestic
Słoneczna Róża
 
 
 
 
 

Ostatnie ogłoszenia

 

Będą pieniądze na modernizację placówek oświaty i kultury

Data dodania: 2010-02-12
Tylko dopełnienie formalności i złożenie odpowiedniej dokumentacji dzieli samorządy od unijnej dotacji na termomodernizację placówek oświaty i kultury. Miasto Świdnica, gmina Świdnica, powiat Świdnicki, miasto Świebodzice i Jawor przygotowały projekt opiewający na 30,5 mln zł.

Unijne wsparcie wyniesie ok. 11 mln zł. ? To ogromna szansa na szybkie poprawienie estetyki i komfortu nauki w naszych placówkach oświatowych. A docieplenie budynków wprost się przełoży na mniejsze rachunki za energię. Co więcej porozumienie kilku samorządowców sprawiło, że nasz projekt znalazł się na podstawowej liście zadań, które zyskają dofinansowanie ? mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Miasto jest liderem projektu pn. ?Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej?, który realizowany będzie do 2013 r. Świdnicka część projektu opiewa na nieco ponad 19 mln zł, z czego ponad 7,2 mln zł to unijne wsparcie.

W ramach prac przewidziano termomodernizację budynków Gimnazjów nr 1, 2, 3 i 4, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Miejskiego Przedszkola Integracyjnego. Miasto od 2008 r. przeznaczyło na realizację projektu ponad milion złotych. W 2010 r. ma zarezerwowane 2,7 mln zł na termomodernizację budynków Gimnazjum nr 4 i nr 2.
Źródło danych: UM Świdnica
 

Zobacz także

 

Szukaj noclegu

Fraza
Cena
-
Rodzaj
Miejscowość
 
 

Polecane noclegi

 
 
 
 

Statystyka

gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 4
łącznie odwiedzin: 10714
od dnia: 2010-01-16
czas generowania: 0.11
 
Hotelisko.pl
© 2007 - 2010. Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl