START       NOCLEGI       AGROTURYSTYKA       HOTELE       KWATERY PRYWATNE       PENSJONATY       POKOJE GOŚCINNE
Hotel Majestic
Słoneczna Róża
 
 
 
 
 

Ostatnie ogłoszenia

 

Będą pieniądze na modernizację placówek oświaty i kultury

Data dodania: 2010-02-12
Tylko dopełnienie formalności i złożenie odpowiedniej dokumentacji dzieli samorządy od unijnej dotacji na termomodernizację placówek oświaty i kultury. Miasto Świdnica, gmina Świdnica, powiat Świdnicki, miasto Świebodzice i Jawor przygotowały projekt opiewający na 30,5 mln zł.

Unijne wsparcie wyniesie ok. 11 mln zł. ? To ogromna szansa na szybkie poprawienie estetyki i komfortu nauki w naszych placówkach oświatowych. A docieplenie budynków wprost się przełoży na mniejsze rachunki za energię. Co więcej porozumienie kilku samorządowców sprawiło, że nasz projekt znalazł się na podstawowej liście zadań, które zyskają dofinansowanie ? mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Miasto jest liderem projektu pn. ?Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej?, który realizowany będzie do 2013 r. Świdnicka część projektu opiewa na nieco ponad 19 mln zł, z czego ponad 7,2 mln zł to unijne wsparcie.

W ramach prac przewidziano termomodernizację budynków Gimnazjów nr 1, 2, 3 i 4, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Miejskiego Przedszkola Integracyjnego. Miasto od 2008 r. przeznaczyło na realizację projektu ponad milion złotych. W 2010 r. ma zarezerwowane 2,7 mln zł na termomodernizację budynków Gimnazjum nr 4 i nr 2.
Źródło danych: UM Świdnica
 

Zobacz także

 

Szukaj noclegu

Fraza
Cena
-
Rodzaj
Miejscowość
 
 

Polecane noclegi

 
 
 
 

Statystyka

gości on-line: 3
odwiedzin dzisiaj: 87
łącznie odwiedzin: 1414
od dnia: 2010-01-16
czas generowania: 0.25
 
Hotelisko.pl
© 2007 - 2010. Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl
canada goose wav file mackage leather trim trench coat doudoune canada goose femme canada goose hybridge jacket womens where to buy canada goose kensington parka