START       NOCLEGI       AGROTURYSTYKA       HOTELE       KWATERY PRYWATNE       PENSJONATY       POKOJE GOŚCINNE
Słoneczna Róża
Hotel Majestic
 
 
 
 
 

Ostatnie ogłoszenia

 

Informacje o regionie

Dolny Śląsk (ang. Lower Silesia, łac. Lower Inferior, niem. Niederschlesien) jest częścią krainy historycznej Śląska i leży na terenie trzech województw - dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego. Nazwa pochodzi najprawdopodobniej od nazwy plemienia Ślężan, zamieszkujących tereny nad rzeką Ślężą.

Nasz serwis zawiera informacje o pierwszym z wymienionych województw - dolnośląskim - znajdującym się w południowo - zachodniej części kraju, obejmującym obszar 19 948 km2, co stanowi 6,4% powierzchni Polski.

Nasi sąsiedzi to Niemcy i Czechy - państwa z którymi graniczy Dolny Śląsk oraz województwa lubuskie, wielkopolskie i opolskie. Stolicą i ośrodkiem administracyjnym Dolnego Śląska jest Wrocław, miasto liczące ponad 600 tys. mieszkańców i posiadające najwyższy wzrost gospodarczy w kraju.

Podział terytorialny województwa przedstawia się następująco : 169 gmin, 26 powiatów i 4 miasta na prawach powiatu. Dolny Śląsk posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć drogową, gdzie najważniejszą arterią jest autostrada A4.
 

Zobacz także

 

Szukaj noclegu

Fraza
Cena
-
Rodzaj
Miejscowość
 
 

Polecane noclegi

 
 
 
 

Statystyka

gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 12
łącznie odwiedzin: 10404
od dnia: 2010-01-16
czas generowania: 0.09
 
Hotelisko.pl
© 2007 - 2010. Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl