START       NOCLEGI       AGROTURYSTYKA       HOTELE       KWATERY PRYWATNE       PENSJONATY       POKOJE GOŚCINNE
Słoneczna Róża
Hotel Majestic
 
 
 
 
 

Ostatnie ogłoszenia

 

Informacje o regionie

Dolny Śląsk (ang. Lower Silesia, łac. Lower Inferior, niem. Niederschlesien) jest częścią krainy historycznej Śląska i leży na terenie trzech województw - dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego. Nazwa pochodzi najprawdopodobniej od nazwy plemienia Ślężan, zamieszkujących tereny nad rzeką Ślężą.

Nasz serwis zawiera informacje o pierwszym z wymienionych województw - dolnośląskim - znajdującym się w południowo - zachodniej części kraju, obejmującym obszar 19 948 km2, co stanowi 6,4% powierzchni Polski.

Nasi sąsiedzi to Niemcy i Czechy - państwa z którymi graniczy Dolny Śląsk oraz województwa lubuskie, wielkopolskie i opolskie. Stolicą i ośrodkiem administracyjnym Dolnego Śląska jest Wrocław, miasto liczące ponad 600 tys. mieszkańców i posiadające najwyższy wzrost gospodarczy w kraju.

Podział terytorialny województwa przedstawia się następująco : 169 gmin, 26 powiatów i 4 miasta na prawach powiatu. Dolny Śląsk posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć drogową, gdzie najważniejszą arterią jest autostrada A4.
 

Zobacz także

 

Szukaj noclegu

Fraza
Cena
-
Rodzaj
Miejscowość
 
 

Polecane noclegi

 
 
 
 

Statystyka

gości on-line: 4
odwiedzin dzisiaj: 238
łącznie odwiedzin: 1827
od dnia: 2010-01-16
czas generowania: 0.47
 
Hotelisko.pl
© 2007 - 2010. Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl
canada goose wav file mackage leather trim trench coat doudoune canada goose femme canada goose hybridge jacket womens where to buy canada goose kensington parka