START       NOCLEGI       AGROTURYSTYKA       HOTELE       KWATERY PRYWATNE       PENSJONATY       POKOJE GOŚCINNE
Hotel Majestic
Słoneczna Róża
 
 
 
 
 

Ostatnie ogłoszenia

 

Zamek Czocha

Zamek Czocha - informacje

CzochaPiękny zamek książęcy znajdujący się nad Jeziorem Leśniańskim swoje powstanie zawdzięcza najprawdopodobniej książętom świdnicko - jaworskim, którzy umacniali zdobyte tereny górnych Łużyc. Powstanie zamku datuje się na 1329 rok, choć w popularnej literaturze mówi się jeszcze o warowni jaką król czeski Wacław I wybudował w tym miejscu już w XIII wieku.

Zamek był wielokrotnie przebudowywany w różnych stylach, m.in. w XVI wieku kiedy dodano fortyfikacje zewnętrzne z bastejami a całość wykończona była w renesansowym stylu. W drugiej połowie XVII wieku zarządzono kolejną przebudowę zamczyska, który w 1793 został strawiony przez pożar.

Zamek odbudowano, elewacje budynku mieszkalnego pokryto łupkiem, a kiedy ostatni z rodu Uechtritzów - Otto - zmarł, zamek został wystawiony na sprzedaż.

W 1910 roku zamek kupił drezdeński bankier Ernest F. von Gütschow, który przebudował zamek w stylu gotycko - renesansowym. Projektantem nowego założenia był Bodo Ebhardt - autor odbudowy zamku w Grodźcu.

II wojnę światową zamek przetrwał nienaruszony, lecz najgorsze dla niego lata przyszły zaraz po wojnie, kiedy rozkradziono całe wyposażenie wnętrz.

W 1952 roku władze urządziły w zamku Wojskowy Ośrodek Wypoczynkowy, a cały teren był niedostępny dla cywilów. Dzisiaj znajduje się tutaj luksusowy hotel a oferta noclegowa to m.in. Komnata Cesarska i pokój Ernesta Guetschowa. Zamek jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok, można zwiedzić jego wnętrza z przewodnikiem, jak również pooglądać okolicę z zamkowej wieży.
 

Zobacz także

 

Noclegi w okolicy

Agroturystyka
Agroturystyka "Pod Laskiem"
Nawojów Łużycki (~20.9 km)
Pensjonat Eldorado
Pensjonat Eldorado
Świeradów-zdrój (~16.8 km)
Hotel Narcyz
Hotel Narcyz
Świeradów-Zdrój (~16.6 km)
Dom Zdrojowy
Dom Zdrojowy
Świeradów-zdrój (~17.1 km)
Pod Bukiem
Pod Bukiem
Świeradów Zdrój (~13.8 km)
Willa Sylwia
Willa Sylwia
Świeradów-Zdrój (~16.6 km)
Zamek Czocha
Zamek Czocha
Leśna (~3.8 km)
Pensjonat Malwa
Pensjonat Malwa
Świeradów-Zdrój (~16.9 km)
Magiczny Zakątek
Magiczny Zakątek
Świeradów-Zdrój (~16 km)
 

Szukaj noclegu

Fraza
Cena
-
Rodzaj
Miejscowość
 
 

Polecane noclegi

 
 
 
 

Statystyka

gości on-line: 5
odwiedzin dzisiaj: 10
łącznie odwiedzin: 135
od dnia: 2010-01-16
czas generowania: -0.78
 
Hotelisko.pl
© 2007 - 2010. Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl
canada goose wav file mackage leather trim trench coat doudoune canada goose femme canada goose hybridge jacket womens where to buy canada goose kensington parka