START       NOCLEGI       AGROTURYSTYKA       HOTELE       KWATERY PRYWATNE       PENSJONATY       POKOJE GOŚCINNE
Hotel Majestic
Słoneczna Róża
 
 
 
 
 

Ostatnie ogłoszenia

 

Zamek Książ

Zamek Książ - informacje

KsiążMonumentalny zamek książęcy Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę wybudował tutaj w latach 1288 - 1292 książę świdnicko - jaworski Bolko I.

Na przestrzeni dziejów zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli i wygląd, a największy wpływ na dzisiejszy jego charakter miała rodzina Hochbergów władająca zamkiem przez ponad 400 lat.

W roku 1908 książę Henryk XV wybudował największe południowo - zachodnie skrzydło zamkowe z dwiema wieżami w narożach. Projektantem tej rozbudowy był najpewniej wiedeński architekt Humbert Walcher von Moltchein. Wtedy też przebudowano 48- metrową wieżę główną zamczyska.

Ponure dzieje zamku to lata II wojny światowej, kiedy to teren zostaje zaadoptowany przez nazistów na jedną z siedzib sztabu Adolfa Hitlera. Rozpoczęto wywózkę dóbr zamkowych, a pod zamkiem, w skale na której stoi rozpoczęto drążenie tuneli, które według niektórych teorii miały połączyć zamek z podziemnymi halami w Górach Sowich. Cel przedsięwzięcia niae jest dobrze znany, być może miała tu być kwatera Hitlera połączona z podziemnymi fabrykami. Wszystkie tunele były drążone za pomocą więźniów przymusowych, początkowo przez jeńców rosyjskich, a później więźniów z obozu Gross - Rosen.

Po wojnie zamek doszczętnie zdewastowały i rozkradły wojska radzieckie. Prace konserwatorskie rozpoczęto w 1956 roku i trwały one ponad 30 lat. Renowacja przywróciła wiele starych walorów zamkowych i dzisiaj mieści się tutaj luksusowy hotel oraz Towarzystwo Miłośników Zamku Książ - Fürstenstein.

Zwiedzając teren zamkowy nie sposób się nudzić. Turyści mają możliwość zwiedzania imponujących komnat, z których najpiękniejsze to Sala Maksymiliana, Salon Chiński, Salon Włośki, Salon Zielony i Hall Myśliwski.

Na terenie wokół zamku znajdują się piękne ogrody, restauracja i stadnina koni. W zamku prezentowane są wystawy ceramiki artystycznej i porcelany użytkowej, pochodzącej z pobliskich fabryk. Organizowane są również wystawy kwiatów i krzewów oraz pokazy walk i zwyczajów średniowiecznych.
 

Zobacz także

 

Noclegi w okolicy

Hotel Borys
Hotel Borys
Zagórze Śląskie (~14.3 km)
Hotel Arkadia
Hotel Arkadia
Wałbrzych (~3.1 km)
Pałac Jugowice
Pałac Jugowice
Jugowice (~18 km)
Dom z Duszą w Górach Sowich
Dom z Duszą w Górach Sowich
Jedlina-Zdrój (~16.6 km)
Pensjonat Restauracja Mariaż
Pensjonat Restauracja Mariaż
Lubachów (~15.7 km)
Hotel Joanna
Hotel Joanna
Szczawno-Zdrój (~6.7 km)
Kwatery pracownicze
Kwatery pracownicze
Cieszów (~4.5 km)
Pokoje Gościnne Mickiewicza
Pokoje Gościnne Mickiewicza
Szczawno-Zdrój (~5.9 km)
Pensjonat Haltex
Pensjonat Haltex
Świdnica (~16.8 km)
 

Szukaj noclegu

Fraza
Cena
-
Rodzaj
Miejscowość
 
 

Polecane noclegi

 
 
 
 

Statystyka

gości on-line: 3
odwiedzin dzisiaj: 87
łącznie odwiedzin: 1414
od dnia: 2010-01-16
czas generowania: -0.82
 
Hotelisko.pl
© 2007 - 2010. Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl
canada goose wav file mackage leather trim trench coat doudoune canada goose femme canada goose hybridge jacket womens where to buy canada goose kensington parka