START       NOCLEGI       AGROTURYSTYKA       HOTELE       KWATERY PRYWATNE       PENSJONATY       POKOJE GOŚCINNE
Hotel Majestic
Słoneczna Róża
 
 
 
 
 

Ostatnie ogłoszenia

 

Głogów

Głogów położony jest w północnej części województwa dolnośląskiego. Usytuowany w Pradolinie Głogowskiej i na Wzgórzach Dałkowskich. Pierwsza wzmianka o Głogowie pochodzi z 1010 roku. Miastu przypisuje się ważną rolę w walkach obronnych toczonych z cesarstwem niemieckim przez Bolesława I Chrobrego i Bolesława III Krzywoustego.

Od 1251 roku Głogów był stolicą księstwa piastowskiego, co zaowocowało szybkim rozwojem miasta. Prawa miejskie uzyskał w 1253 roku. Spośród głównych zabytków możemy wymienić Zamek Książąt Głogowskich, powstały w XIII wieku pod zwierzchnictwem księcia Konrada II., pomnik "Dzieciom Głogowa" wzniesiony ku czci dzieci polskich, zamordowanych przez Niemców w 1109 i 1945 roku oraz późnobarokowy kościół p.w. Bożego Ciała. Do dzisiaj zachowały się również fragmenty średniowiecznych murów miejskich, większość z nich została zrekonstruowana jednak zachowane zostały ocalałe relikty.
 

Zobacz także

 

Noclegi w okolicy

Qubus Hotel
Qubus Hotel
Głogów (~0.9 km)
 

Szukaj noclegu

Fraza
Cena
-
Rodzaj
Miejscowość
 
 

Polecane noclegi

 
 
 
 

Statystyka

gości on-line: 5
odwiedzin dzisiaj: 241
łącznie odwiedzin: 1830
od dnia: 2010-01-16
czas generowania: 0.05
 
Hotelisko.pl
© 2007 - 2010. Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl
canada goose wav file mackage leather trim trench coat doudoune canada goose femme canada goose hybridge jacket womens where to buy canada goose kensington parka